• A Föld domborzata + Föld országai tanulói munkalap- Relieful pământului + Statele lumii fișă de studiu

Fișa de studiu este un supliment util la atlasul geografic al lumii și un instrument important de exercițiu acasa. Materialele adăugătoare la temă pot fi folosite cu realitatea augmentată.
  • Fișa de studiu este un supliment util la atlasul geografic al lumii și un instrument important de exercițiu acasa. Pe suprafața fișei se poate scrie, ea poate curățată cu fi ștergere uscată. Datorită foliei de acoperire, fișa este protejată de stropirea apei. Deoarece suprafața poate fi curățată, fișa poate fi folosită pentru o varietate de exerciții, ca într-un întreg caiet de lucru. Autocolantele autoadezive pot fi lipite pe suprafață (nu folosiți un adeziv puternic, deoarece nu se vor mai dezlipi!). Fișa poate fi păstrată în mapă împreună cu alte fișe de lucru. Folosind realitatea augmentată, obținem o hartă oarbă care ne testează cunoștințele într-un mod distractiv. Sarcina este plasarea continentelor,oceanelor pe hartă. Memorizează fișa de lucru și exersează!
    SER-247437-H
    Cantitate minimă comandabila