A HIMNUSZ ÉS A SZÓZAT TANULÓI MUNKALAP-Imnul și Cuvântul fișă de studiu

Imnul și cuvântul (fișă de studiu Fixi). Materialele suplimentare la temă funcționează cu realitatea augmentată.

• Imnul și Cuvântul (fișă de studiu Fixi). Pe fișă veți găsi Imnul și Cuvântul  cu note și text complet. Suprafața fișei este acoperită cu folie, care o protejează de apă.  Împreună cu alte fișe de lucru ale elevilor, acesta poate fi arhivată și colectatî în orice dosar capsat, oferindu-vă posibilitatea de a organiza, revizui și repeta ocazional cunoștințele elementare. Cu ajutorul realității augmentate, putem vedea o înregistrare a concertului  în bazilica din Eger, sub conducerea lui Máté Szabó Sipos. Performanța excelentă a orchestrei simfonice și a membrilor corului facilitează cunoașterea și însușirea Imnului maghiar. Fișele pot fi propuse copiilor în școli, la lecții de canto și muzică.

SER-21221-H