• A magyar ABC betűi / munkaoldal tanulói munkalap- Alfabetul maghiar- fișă de studiu și de lucru

Fișă de lucru poate fi utilizată pentru a practica alfabetul atât acasă, cât și la ore. Imaginile au fost selectate pe baza interviurilor cu 1.000 de copii. Materialele suplimentare la de temă pot fi folosite cu ajutorul realității augmentate.

• Atunci când am creat noua fișă de lucru, care prezintă toate literele (litere mari și minuscule, accentele), am întrebat mai mult de 1.000 de copii, ce le vine în minte când aud fiecare literă. Pe spatele fișei cu ilustrații se poate exersa. Fișa este acoperită cu un strat de folie care poate fi curățat. Se recomandă pentru exersare atât acasă, cât și la ore. Cu ajutroul realității augmentate, o melodie distractivă și personaje animate minunate vor ajuta copilul să învețe alfabetul. Fișa poate fi arhivată în orice mapă, colectată împreună cu celelalte fișe de lucru, astfel încât cunoștințele de bază pot fi organizate și revizuite. Avantajul său este suprafața dublă: o parte pentru învățare, cealaltă pentru exerciții. În acest fel elevul poate să se autoverifice. Deoarece este rezistentă la apă, fișa poate fi curățată și scrisă din nou și din nou.

• Dimensiune
    A4