Az idő+ munkaoldal tanulói munkalap- Ceasul- fișă de lucru

• Az idő+ munkaoldal tanulói munkalap- Ceasul- fișă de lucru

Copiilor mici le vine într-adevăr greu să înțeleagă conceptul abstract al timpului. În aceasta îi va ajuta prin joacă fișa de lucru produsă cu ajutorul realității augmentate.

• Pagina principală conține explicații, iar pagina de lucru din spate este goală. Datorită realității augmentate pe ecranul telefonului apare un ceas al cărui indiciu se poate deplasa liber. Diferite activități sunt afișate în dependență de ora zilei. Poți învăța misterele ceasului analog într-un mod jucăuș și distractiv.

• Dimensiune
    A4