Newsletter
TOP produse
Plată cu cardul
Certificat
SSL Certificate

Detalii produsBresser Arcturus 60/700 AZ telescop

Bresser Arcturus 60/700 AZ telescop
 • Bresser Arcturus 60/700 AZ telescop
 • Bresser Arcturus 60/700 AZ telescop
 • Bresser Arcturus 60/700 AZ telescop
 • Bresser Arcturus 60/700 AZ telescop
 • Bresser Arcturus 60/700 AZ telescop
 • Bresser Arcturus 60/700 AZ telescop
80671 Lei
Castigi PUNCTE BONUS in valoare de: 1613 Lei

 

Telefon: 0259 426 011

Mobil: 0772 204 595

 

Drept de retur 14 zile garantat

Câștigi puncte bonus la fiecare comandă

Produse originale de calitate ridicată

Peste 30.000 de materiale didactice

Bresser Arcturus 60/700 Telescop AZ
Refractor acromatic. Diametrul lentilei: 60 mm. Distanța de focalizare: 700 mm
Micul refractor acromatic Bresser Arcturus 60/700 este perfect pentru începători datorită ușurinței sale de utilizare, deoarece nu este necesară o experiență anterioară pentru a-l utiliza. În plus, este montat pe un suport simplu Alt-azimut, care nu trebuie să fie pre-setat înainte de observare și puteți urmări confortabil obiectele cu șurubul micrometrului de pe axa verticală. Cu acest telescop puteți observa craterele lunare, obiectele însoțitoare ale lui Jupiter, inelele lui Saturn și multe obiecte interesante. Lentilele speciale orientate în sus oferă o vedere directă asupra obiectelor observate, astfel încât să puteți utiliza acest telescop ca unul de înaltă performanță pentru observații de la sol.
Telescopul are un raport de focalizare f / 11.7 și o sticlă acoperită de înaltă calitate, care oferă culori excelente și reduc efectele aberațiilor cromatice.
Dispozitivul are un reglaj de focalizare, care este un cilindru cu diametrul de 1,25 "și vă permite să montați accesorii de la alți producători pe dispozitiv. Kitul de bază asigură mărirea între 35x și 262x. Spațiu suficient într-un caz practic și durabil, portabil este pentru depozitarea telescopului și a tuturor accesoriilor, dar între timp nu este prea mare, așa că îl puteți lua cu dvs. în transportul public pentru a găsi cel mai bun punct de observare.

Caracteristici:
Refractor acromatic
Elemente optice acoperite cu mai multe straturi
Harta lunii și busola
Stand simplu alt-azimut
Ocular 1,25 ”
Potrivit pentru observații astronomice și terestre
Carcasă de protecție pentru depozitare și transport
5 ani de garanție a producătorului

Trusa include:
Ghidul utilizatorului
Căutare binoclu
Tub optic
Trepied
Suport pentru vizor
Garanția producătorului
Oglindă diagonală
Oculare de 1,5x în sus
Busolă
Harta lunii
Oculare: H-20 mm (1,25 "); H-12,5 mm (1,25"); SR-4 mm (1,25 ")
Carcasă protectoare
 • Producator
  Bresser
  Cod produs
  LH17803
Creare magazin online