Newsletter
TOP produse
Plată cu cardul
Certificat
SSL Certificate

Detalii produsBresser Classic 60/900 AZ telescop

Bresser Classic 60/900 AZ telescop
 • Bresser Classic 60/900 AZ telescop
 • Bresser Classic 60/900 AZ telescop
80037 Lei
Castigi PUNCTE BONUS in valoare de: 1601 Lei

 

Telefon: 0259 426 011

Mobil: 0772 204 595

 

Drept de retur 14 zile garantat

Câștigi puncte bonus la fiecare comandă

Produse originale de calitate ridicată

Peste 30.000 de materiale didactice

Refractor acromatic. Diametrul lentilei: 60 mm. Distanța de focalizare: 900 mm

Bresser Classic 60/900 AZ este un telescop refractor acromatic cu rază lungă, potrivit pentru studierea planetelor sistemului solar, precum și pentru observarea peisajelor și a vieții sălbatice. De asemenea, puteți explora craterele Lunii sau inelele lui Saturn folosind telescopul. Datorită opticii sale și a greutății mici, Bresser Classic 60/900 AZ este un telescop versatil, pentru începători, alegerea perfectă pentru tinerii astronomi. Telescopul are o diafragmă de 60 mm și o distanță focală de 900 mm, ceea ce garantează o calitate excelentă a imaginii. Cele trei oculare permit o gamă largă de mărire. Odată cu lentilele orientate în sus, imaginea poate fi orientată în mod corespunzător, ceea ce este de mare ajutor pentru începători. Cu ajutorul vizorului optic 5x24 puteți găsi obiectele pe care le căutați rapid și convenabil. Datorită kitului all-inclusive, puteți începe să observați imediat după despachetare. Suportul robust și fiabil Alt-azimut permite ajustarea ușoară a înălțimii verticale a tubului telescopic. Cu suportul smartphone-ului, puteți face fotografii și videoclipuri uimitoare și le puteți împărtăși cu prietenii și familia. Pachetul include, de asemenea, un software de astronomie care vă permite să găsiți cu ușurință stele și alte corpuri cerești în timpul observațiilor.

 • Caracteristici:
  Un kit pentru începători care include toate accesoriile necesare, astfel încât să puteți începe monitorizarea imediat
  Proiectare optică: refractor acromatic
  Alt-azimut stand
  Software astronomic
  Adaptor pentru smartphone
  Harta stelelor

  Parametri tehnici:
  Proiectare optică: refractor acromatic
  Diametrul lentilei (deschidere), mm: 60
  Distanța de focalizare, mm: 900
  Mărire, x: 45-338
  Oculare: 1.25 "
  Diametrul tubului ocular: 1,25
  Vizor: pată roșie
  Trepied: aluminiu
  Stand: AZ

 • Producator
  Bresser
  Cod produs
  LH71113
Creare magazin online