Newsletter
TOP produse
Plată cu cardul
Certificat
SSL Certificate

Detalii produsBresser Classic 70/350 AZ telescop

Bresser Classic 70/350 AZ telescop
 • Bresser Classic 70/350 AZ telescop
 • Bresser Classic 70/350 AZ telescop
90444 Lei
Castigi PUNCTE BONUS in valoare de: 1809 Lei

 

Telefon: 0259 426 011

Mobil: 0772 204 595

 

Drept de retur 14 zile garantat

Câștigi puncte bonus la fiecare comandă

Produse originale de calitate ridicată

Peste 30.000 de materiale didactice

Refractor acromatic. Diametrul lentilei: 70 mm. Distanța de focalizare: 350 mm

Bresser Classic 70/350 AZ este un telescop refractor acromatic compact care colectează lumină pentru observarea corpurilor cerești și a obiectelor terestre. Utilizați acest instrument pentru a observa obiecte de cer adânc, cum ar fi stele și Calea Lactee. Acest telescop de distanță focală scurtă este ușor de configurat sau transportat, și chiar un începător îl poate utiliza cu ușurință fără cunoștințe astronomice anterioare. Datorită greutății sale ușoare, este o alegere ideală pentru iubitorii de natură și călătorii care caută un telescop de înaltă performanță care să ofere o imagine clară. Configurarea și reglarea telescopului nu necesită instrumente speciale, chiar și începătorii îl pot utiliza cu ușurință. Elementele optice acoperite cu mai multe straturi oferă imagini cu contrast ridicat. Cu prisma de 90 ° în sus, puteți observa cu ușurință imagini statice, ceea ce este deosebit de convenabil pentru observațiile la sol. Vizorul optic 5x24 vă permite să reglați în mod convenabil tubul telescopic la obiectul dorit. Tubul Bresser Classic 70/350 AZ este montat pe un trepied robust și fiabil din aluminiu. Adaptorul și lungimea reglabilă a trepiedului îmbunătățesc capacitatea de utilizare a telescopului și fac observațiile și mai convenabile. Telescopul are o mulțime de accesorii, astfel încât să puteți începe să observați fără alte accesorii suplimentare. De asemenea, sunt incluți trei ochelari, un suport pentru smartphone și o cutie de transport cu trepied.

 • Caracteristici:
  Telescop refractor acromatic de înaltă performanță
  Câmp larg de vedere
  De asemenea, potrivit pentru observații la sol și astronomice
  Model ușor și compact
  Clești pentru un control ușor
  Obiectiv de înaltă performanță și multi-acoperit pentru o imagine clară
  Prisma ascendentă pentru o imagine clară
  Instalare rapida
  Set complet de accesorii
  Tub optic din aluminiu, cu o greutate de 1,0 kg
  Trepied robust cu trei picioare din aluminiu cu reglare înălțime în intervalul 73-160 cm
  Vizor optic de 5x24
  3 oculare: 20 mm, 12,5 mm și 4 mm
  Suport pentru smartphone
  Carcasă pentru trepied

  Parametri tehnici:
  Proiectare optică: refractor acromatic
  Diametrul lentilei (deschidere), mm: 70
  Distanța de focalizare, mm: 350
  Mărire, x: 18-140
  Oculare: 20 mm, 12,5 mm, 4 mm
  Diametrul tubului ocular: 1,25
  Vizor: optic, 5x24
  Trepied: aluminiu
  Stand: AZ

 • Cod produs
  LH71114
Creare magazin online