Newsletter
TOP produse
Plată cu cardul
Certificat
SSL Certificate

Detalii produsBresser National Geographic 50/600 AZ telescop

Bresser National Geographic 50/600 AZ telescop
  • Bresser National Geographic 50/600 AZ telescop
  • Bresser National Geographic 50/600 AZ telescop
  • Bresser National Geographic 50/600 AZ telescop
58667 Lei
Castigi PUNCTE BONUS in valoare de: 1173 Lei

 

Telefon: 0259 426 011

Mobil: 0772 204 595

 

Drept de retur 14 zile garantat

Câștigi puncte bonus la fiecare comandă

Produse originale de calitate ridicată

Peste 30.000 de materiale didactice

Refractor. Diametrul lentilei (deschidere): 50 mm. Distanța de focalizare: 600 mm
Telescopul Bresser National Geographic 50/600 de pe o montură altazimut va fi un excelent însoțitor pentru astronomul începător! Acest telescop entry-level este viu colorat și ușor de asamblat. Telescopul vine cu un căutător, care vă ajută să găsiți corpurile cerești pe care doriți să le observați. Există două tipuri de oculare în set: 6 mm și 12 mm. Pe ontura altazimut, tubul optic poate fi deplasat orizontal și vertical. Kitul include, de asemenea, un ocular cu imagine dreaptă, care oferă o imagine dreaptă (fără inversare și fără oglindă) și poate fi utilizat pentru observații la sol. Telescopul Bresser National Geographic 50/600 AZ un cadou excelent pentru copiii interesați. Mărirea maximă a telescopului este de 100x. Este perfect pentru examinarea suprafeței Lunii și a multor alte corpuri cerești. Cu optica sa de înaltă calitate și prețul accesibil, acest telescop este un instrument minunat pentru explorarea spațiului și descoperirea primei planete.

Caracteristici:
Oglindă diagonală pentru observări confortabile
Domeniu larg de mărire: 50x - 100x
Observații astronomice și la sol
Asamblare ușoară

Setul include următoarele:
Telescop
2 oculare: 12 mm, 6 mm
Căutător
Oglindă diagonală
Filtru pentru Lună
Montură azimut

Parametri tehnici:
Design optic: refractor
Diametrul lentilei (diafragmă), mm: 50
Mărire, x: 50– 100
Raport de focalizare: 600
Suplimentar: culoare: galben
Nivel utilizator: începători
Obiect observat: planetar, terestru
  • Cod produs
    LH72353
Creare magazin online