BTC Student-1s 20x stereomicroscop

Stereomicroscop Student-1s cu mărire de 20x.

• Acest stereo microscop cu mărire de 20x are lentile de sticlă, un obiectiv dublu (imagine tridimensională adevărată) și se remarcă din categoria de preț de la 300 RON cu iluminare LED încorporată. Lentilele din sticlă au un strat antireflex, astfel încât imaginea este clară și contrastantă. Lampa sa LED încorporată nu necesită o sursă de alimentare externă, deci este extrem de portabilă, putem lua microscopul cu noi în grădină și pe teren. Dispozitivul poate fi acționat din două baterii tip creion, care se află în baza microscopului, astfel încât să poată fi înlocuite cu ușurință. Microscopul are o distanță de lucru de 66 mm și poate fi folosit pentru inspectarea obiectelor de până la 3 cm înălțime. Distanța sa pupilară poate fi reglată de la 56 mm, deci în majoritatea cazurilor poate fi ajustată și la ochii copiilor.
    Cui îi recomandăm? În primul rând pentru copii, pentru explorarea naturii, ca microscop pentru începători. Doar așezați un obiect sub el și observați microstructura acestuia.

Specificații:
    Mărire de 20x
    Lumină directă LED încorporată
    Distanta de lucru: 66 mm
    Înălțimea maximă a obiectului: 30 mm
    Distanța ochilor: de la 50 mm
    Ocular: WF10x
    Obiectiv glisant: 2x
    Diametrul zonei imaginate: 8 mm
    Greutate: 490 g
    Produsul este conceput pentru hobby, recomandăm microscopul STM1 pentru uz industrial sau școlar.
    CN-ST-1s