BTC Student-M3a1220 20-40x stereomicroscop

NOU
BTC Student-M3a1220 20-40x stereomicroscop

Stereomicroscop STM3a,mărirea poate fi schimbată la 20x/40x.
  • Microscopul STM-3a este realizat la două măriri diferite (20x și 40x cu ocularul furnizat), dar fără iluminare. Putem ilumina obiectul examinat cu o lampă de lectură, o oglindă sau o lanternă, astfel încât să poată fi utilizat pe scară largă. Elementele optice sunt acromatice cu un strat antireflex pe toate suprafețele. Distorsiunea minimă a fost, de asemenea, redusă în redare, oferind o imagine clară chiar și la marginea câmpului vizual mare.
    Un mare avantaj este că capul microscopului poate fi răsturnat, astfel încât să putem examina obiecte mai mari care, de obicei, nu se potrivesc pe scenă (de exemplu, o fotografie mai mare, film tipărit sau text scris de mână pentru o examinare grafologică etc.).
    Pentru cine îl recomandăm: pentru toți cei care doresc un microscop cu cel puțin două măriri la un preț foarte accesibil.
    Specificații:
    Etapă de plastic de 96 mm, o jumătate albă și celălalt neagră
    Traseu fin de mișcare: 43 mm
    Reglare distanță brută 70 mm; reglarea distanței maxime de la scenă: 21 - 128 mm
    Capul microscopului poate fi rotit (distanță minimă: 83 mm)
    Distanța ochilor: între 51 și 78 mm
    Opțiune de reglare a dioptriei pe ocularul stâng
    Ocular: WF10x
    Adâncimea câmpului: 5 mm
    Greutate: 2820 g
    Glisare: 1x și 2x
    Accesoriu zoom cu ocular WF10x 10x și 30x
    Diametrul zonei studiate este de 18 mm la 10x și 10 mm la 20x
    Distanța de lucru (adică distanța dintre obiect și obiectiv): 45 mm
    Compatibil cu ocularele standard de microscop de 30,5 mm, înlocuirea / extinderea ocularelor oferă măriri suplimentare sau chiar o cameră.
    CN-ST-M3a1220
    Status