BTC Student-M8t 7-45x zoom stereomicroscop trinocular

NOU
BTC Student-M8t 7-45x zoom stereomicroscop trinocular

STM8t zoom profesional (0,7-4,5x) stereomicroscop trinocular cu iluminare de jos (220 V), mărire 7-45x.
  • Stereomicroscop cu lentile obiective zoom. Imagine stereo adevărată cu mărire variabilă, cu oculare de la fabrică între 7x și 45x.

Caracteristici:
    Optica oferă o imagine deosebit de bună, cu o imagine clară și contrastantă a obiectului observat.
    Carcasa este o construcție solidă din aluminiu, rezistență.
    Iluminatul este LED, unitățile inferioară și superioară pot fi comutate separat, iar luminozitatea lor poate fi reglată.
    Cu obiectivul frontal opțional (StereoB-20), mărirea poate fi dublată. În acest caz, distanța de lucru este înjumătățită.
    Modelul STM8-T are un cap trinocular, ceea ce înseamnă posibilitatea conectării camerei. În acest caz, prisma de despicare bidirecțională a capului oferă lumină fie ocularelor, fie camerei în același timp, rezultând o intrare mai mare a luminii în oculare sau în cameră în același timp, făcând imaginea mai clară și fotografierea mai ușoară.
    STM8-B nu are o opțiune de conectare permanentă a camerei.

Specificații:
    Ocular WF10x (accesoriu)
    Compatibil cu oculare de dimensiuni standard suplimentare (între WF5x și WF25x)
    Reglare independentă a dioptriilor pe ambele oculare
    Opțiuni de iluminare inferioară și superioară separat și împreună
    Opțiune de focalizare fină
    Prisma de divizare în 2 direcții (numai pentru modelul STM8-T - putem trimite lumină către capul camerei cu un glisor, astfel încât mai multă lumină să intre în oculare sau în cameră în același timp)
    Opțiune de focalizare separată pentru conexiunea camerei, dimensiunea conectorului este standard C-mount
    Caracteristicile obiectivului obiectiv: 0,7-4,5x (adică de 7-45 ori mărirea cu ocularul WF10x inclus) - ocularul poate fi schimbat de la WF5x la WF25x, astfel încât domeniul de mărire poate fi extins de la 3,5 la 112,5x
    Distanța de lucru (adică distanța dintre obiect și obiectiv): 90 mm
    Adecvat în special pentru examinarea stereo reală a numismaticii (bancnote, monede), insecte și alte obiecte care sunt doar vizibile cu ochiul liber
    CN-STM8t