Produse de calitate pentru școala modernă!

Pentru ofertă personalizată vă rugăm scrieți-ne pe adresa office@stiefel.ro

Dezvoltător Skillastics  (On the move Skillastics)
Dezvoltător Skillastics (On the move Skillastics)

Dezvoltător Skillastics (On the move Skillastics)

On the move Skillastics (Half Pint Skillastics în SUA) dezvoltă abilitățile de mișcare ale copiilor mici (3-5 ani) și adulților cu nevoi speciale. De asemenea, stimulează imaginația și creativitatea într-un mediu în care competiția nu este esența, ci oferă un mediu activ.
Descriere
On the Move Skillastics vă ajută să recunoașteți culoarea, numărul și forma, astfel încât copiii să poată consolida aceste abilități înainte de a merge la școală. Se dezvoltă în mișcare prin 36 de runde de activități distractive. Cu reguli simple și activități ușor de urmat, On the Move Skillastics este recomandat și celor care nu sunt maeștri în predarea mișcării și nu au obținut încă rezultate excelente în acest domeniu.
On the Move Skillastics este foarte distractiv la grădiniță și este un instrument excelent pentru adulți și copii cu clase mai mari și nevoi speciale.

Conținutul pachetului:
• 36 carduri de activitate
• 1 cub de recunoaștere a culorilor
• 1 cub de recunoaștere a formei
• explicarea detaliată a regulilor și a modului de predare a acestora
• geanta din nailon
Info produs
Termen de livrare:
4-8 săptămâni
Cod produs:
MF-M453020
Recenzii
Scrie prima recenzie pentru acest produs!
Produse similare