• Európa domborzata + Európai Unió fixi tanulói munkalap- Relieful Europei+ Uniunea Europeană fișă de lucru fixi

Relieful Europei + Harta Uniunii Europene
Anul publicării: 2013
  • Fișa de lucru este supliment util la Atlasul Geografic și un instrument important pentru a exersa acasă. Pe suprafața sa se poate scrie cu stiloul, se curăță ușor cu ștergere uscată, fișa este protejată de stropirea apei datorită acoperirii cu folie. Fișa poate fi folosită pentru o varietate de exerciții, ca într-un întreg caiet de lucru. Autocolantele autoadezive pot fi lipite pe suprafață (nu folosiți un adeziv puternic, deoarece nu se vor mai dezlipi!). Fișa poate fi păstrată în mapă împreună cu alte fișe de lucru. Fișa poate fi stocată în mapă cu șină împreună cu alte fișe de lucru.

• Dimensiune
    A4