Ghidul experimentului de bază în chimie PASCO - pentru elevi

Manualul de laborator pentru elevi pentru chimie de bază PASCO conține mai mult de 70 de instrucțiuni de măsurare. Este conceput pentru a fi utilizat cu programa de Chimie de bază sau ca manual suplimentar de laborator.

Resurse pentru profesori:

Resursele disponibile online pentru profesori includ:

Word editabil și versiunea PDF imprimabilă în fiecare laborator studențesc
Prezentarea fiecărui laborator în format PPTX și PDF pentru afișare în laborator
Cheia de soluție a profesorului poate fi modificată în format Word și tipărit PDF
Link-uri către videoclipuri care vă ajută să practicați
Date de eșantion în format SPARKlab
Simulări de molecule
Tabel periodic interactiv
Editor de ecuații chimice
Orientări și sfaturi pentru pregătirea laboratorului
Și altele!

Resursele profesorilor sunt disponibile după achiziționarea manualului de laborator sau a curriculumului de chimie de bază.

• Cele 73 de exerciții din volum acoperă întregul curriculum al chimiei.
    Pentru efectuarea a 47 de exerciții sunt necesari senzorii și instrumentele din trusa PASCO Basic Chemistry. Restul exercițiilor se pot face cu instrumentele obișnuite ale laboratoarelor de chimie.
    EC-6352