ISMERKEDÉS A SZÁMEGYENESSEL TANULÓI MUNKALAP KÉTOLDALAS- Introducere în linia numerică- fișă de studiu în două pagini

Cunoștința cu linia numerică- fișă de studiu în două pagini. Materialele adăugătoare la temă funcționează cu realitatea augmentată.

• Fișă Cunoașterea liniei numerice. Poate fi arhivată în orice dosar capsat, poate fi colectată împreună cu celelalte

fișe de lucru r, astfel încât cunoștințele de bază pot fi organizate și revizuite. Avantajul său este suprafața dublă: ambele pagini învață și pot fi folosite pentru exersat. Elevul este de asemenea capabil să se controleze în acest fel. Deoarece este rezistentă la apă, poate fi scrisă și ștearsă din nou și din nou. Recomandat copiilor de 6-8 ani. Folosind aplicația  realitatea augmentată, apare o linie de numerică virtuală pe care puteți selecta liber un punct de pe linie cu degetul. Apare un calculator, facilitând învățarea.

SER-21110-H