• Kárpát-medence térkép + magyar művelődéstörténeti áttekintés tanulói munkalap- Bazinul Panonic+ centre culturale istorice maghiare fișă de studiu

Harta bazinului panonic, cu la istoria culturală maghiară în spate.
  • Fișa prezintă monumentele istorice și comorile naționale ungare. Cele mai cunoscute obiective turistice ale bazinului carpatic sunt prezentate în desene colorate din acuarelă. De asemenea, harta prezintă siturile memoriale ale revoluției din 1848 și Războiului de Independență a lui Rákóczi, locurile de pelerinaj și bisericile semnificative cu o pictogramă. Dimensiune: A4. Fișa poate fi arhivată în orice mapă, colectată împreună cu alte fișe de lucru, astfel încât cunoștințele de bază pot fi organizate și revizuite.

• Dimensiune
    A4