Levenhuk 700M microscop monocular

Levenhuk 700M microscop monocular

Nivel de mărire: 40-2000x. Obiectiv acromatic de obiectiv de înaltă calitate și iris cu deschidere cu condensator Abbe.
Microscopul Levenhuk 700M poate fi utilizat într-o serie de domenii diferite: cistoscopie, bacterioscopie, cercetare asupra medicamentelor, cercetare clinică și experimente. Acest microscop este cel mai bine utilizat într-un laborator, unitate medicală sau universitate. Însă și pasionații de știință pot utiliza microscopul Levenhuk 700M pentru cercetări la domiciliu. Microscopul biologic Levenhuk 700M are o turelă cu un singur ochi. Poate fi rotit cu 360 de grade de-a lungul axei sale, astfel încât studenții sau colegii să poată urmări observația curentă. Capul microscopului poate fi înclinat la 45 ° - astfel încât poate fi folosit în mod convenabil în timpul cercetărilor îndelungate. Turela este proiectată pentru a fi utilizată cu 4 lentile. Kitul include lentile acromatice. Obiectivul cu cea mai mare putere poate fi utilizat pentru o metoda de monitorizare de imersie în ulei. Această metodă necesită o imagine mare luminoasă și foarte clară. Microscopul este dotat și cu o pereche de ochelari: un ocular tradițional de 20x și un ocular cu cârlig de 10x. Microscopul este echipat cu o lumină LED încorporată cu un fascicul reglabil. Lumina este amplasată sub etapa pentru examinarea probelor. Condensatorul încorporat Abbe are o diafragmă irisă pentru focalizarea precisă a probei microscopice observate. Sunt disponibile brațe speciale pentru o centrare precisă. Etapa poate fi deplasată pe axe orizontale și verticale. Puteți utiliza scala de coordonate pentru a verifica exactitatea mișcării. Microscop a fost realizat din metal.

Setul include următoarele:
Suport pentru microscop
Cap cu un ochi
Obiective acromatice: 4x, 10x, 40xs și 100xs (ulei)
Oculare: WF10x, WFH20x
Filtru (albastru, galben, verde)
O sticlă cu ulei de imersiune
Protecție împotriva prafului
Adaptor de rețea
Cheie Allen
Instrucțiuni de utilizare și garanție pe viață

Atenție: consultați descrierea tehnică pentru tensiunea corespunzătoare și nu încercați niciodată să conectați un dispozitiv de 110 V la o priză de 220 V (și invers) fără utilizarea unui convertor. Rețineți că tensiunea de rețea din Statele Unite și Canada este de 110 V, în timp ce în majoritatea țărilor europene este de 220-240 V.

Parametri tehnici:
Tip: microscop biologic
Tipul capului: monocular
Materiale optice: sticlă optică
Cap: poate fi rotit la 360 °
Unghiul capului: 45 °
Mărire, x: 40-2000
Diametrul ocularului, mm: 23.2
Oculare: WF10x / 18 mm, WFH20x
Obiectiv: acromatic: 4x, 10x, 40xs, 100xs (imersie în ulei)
Capul: 4 lentile
Măsuță, mm: 140x130, măsuță mecanică în patru trepte cu scară de coordonate și agrafe
Interval de mișcare a măsuței cu structură de focalizare, mm: vertical: 24 mm; pe orizontală: 75 mm
Reglarea dioptriei oftalmice, dioptr: ± 6
Condensator: Abbe N.A. 1.25
Apertură: iris
Focus: coaxial, grosier și fin: grosier: 22 mm; fin: 0,002 mm
Microscopul este confecționat din aluminiu
Iluminat: lampă LED
Setare firewall: da
Tensiune: 220 V / 50 Hz
Tipul sursei de lumină: LED 3W
Filtru: albastru, galben, verde
Adițional: lungimea lentilelor ocularului: 160 mm
Destinat pentru: produs conceput pentru utilizare generală. Poate fi folosit deja de copiii de 3 ani.
Utilizare: utilizare clinică / de laborator, cercetare școlară / universitate
Amplasarea sursei de lumină: jos
Metoda de testare: câmp vizual clar
Husă inclusă în pachet: da