Levenhuk 720B microscop binocular

Levenhuk 720B microscop binocular

Nivel de mărire: 40-2000x. Lentilă acromatică și iris cu diafragmă de înaltă calitate. Cu condensator Abbe.

Microscop Levenhuk 720B - microscop binocular cu mărire 40-2000x. Cu ajutorul microscopului puteți examina orice preparat transparent. Microscopul va fi însoțitorul perfect în muncă, studiu sau un hobby special. Poate fi utilizat într-un laborator, un institut de biologie sau de cercetare. Capul binocular este una dintre cele mai convenabile opțiuni pentru observațiile lungi. Observațiile cu doi ochi în același timp sunt mai puțin obositoare, permițându-vă să vă concentrați mai ușor asupra procesului de cercetare. Capul microscopului poate fi aplecat la un unghi confortabil de 45 de grade. Pentru a arăta rezultatele studiului colegilor, pur și simplu întoarceți capul în orice direcție, fără a fi necesar să mișcați microscopul - capul poate fi rotit la 360 ° cu axa sa. Microscopul este echipat cu un obiectiv acromatic și oculare interschimbabile. Cu combinație acestora, se poate realiza și o mărire fixă de 40-2000x. Microscopul Levenhuk 720B permite utilizarea unei metode de cercetare de imersiei în ulei - cu ulei special la mărire maximă. În set este inclusă o sticlă cu ulei de imersiune. Probele sunt iluminate de jos; prin urmare, se pot observa doar probe microscopice transparente. Lampa LED luminoasă direcționează fasciculul prin condensator cu diafragma irisului direct în zona de cercetare.Intensitatea luminii și deschiderea condensatorului pot fi setate. Etapa poate fi deplasată de-a lungul celor două axe: pe verticală și pe orizontală. Focalizarea se poate face cu o metodă de reglare fină și grosieră. Microscopul a fost realizat din metal; iluminarea poate fi adaptată prin cablu de rețea.

Setul include următoarele:
Suport pentru microscop
Cap cu 2 ochiuri
Obiective acromatice: 4x, 10x, 40xs și 100xs (ulei)
Oculare: WF10x, WFH20x
Filtru (albastru, galben, verde)
O sticlă cu ulei de imersiune
Protecție împotriva prafului
Adaptor de rețea
Cheie Allen
Instrucțiuni de utilizare și garanție pe viață

Atenție: consultați descrierea tehnică pentru tensiunea corespunzătoare și nu încercați niciodată să conectați un dispozitiv de 110 V la o priză de 220 V (și invers) fără utilizarea unui convertor. Rețineți că tensiunea de rețea din Statele Unite și Canada este de 110 V, în timp ce în majoritatea țărilor europene este de 220-240 V.

Parametri tehnici:
Tipuri: microscopuri biologice
Tipul capului: binocular
Materiale optice: sticlă optică
Cap: poate fi rotit la 360 °
Unghiul capului: 45 °
Mărire, x: 40-2000
Diametrul lentilei, mm: 23.2
Oculare: WF10x / 18 mm, WFH20x
Obiective: achromatic: 4x, 10x, 40xs, 100xs (imersie în ulei)
Capul: 4 lentile
Măsuță, mm: 140x130, măsuță mecanică în patru trepte cu scară de coordonate și agrafe
Interval de mișcare a măsuței cu structură de focalizare, mm: vertical: 24 mm; pe orizontală: 75 mm
Reglarea dioptriei oftalmice, dioptr: ± 6
Condensator: Abbe N.A. 1.25
Apertură: iris
Focus: coaxial, grosier și fin; grosier 22 mm, fin 0,002 mm
Material: aluminiu
Iluminare: lampă LED
Setare firewall: da
Tensiune: 220 V / 50 Hz
Tipul sursei de lumină: LED 3W
Filtru: albastru, galben, verde
Adițional: lungimea lentilelor ocularului: 160 mm
Destinat pentru: produs conceput pentru utilizare generală. Poate fi folosit deja de copiii de 3 ani.
Utilizare: utilizare clinică / de laborator
Localizarea sursei de lumină: jos
Metoda de testare: câmp vizual clar
Husă inclusă în pachet: da