Levenhuk DTX TV microscop digital

Levenhuk DTX TV microscop digital

Microscopul digital Levenhuk DTX este un instrument excelent pentru orice explorator avid. Potrivit pentru observarea obiectelor mici și mari. Puteți citi cu el tipăriri mici, studiați imagini mici; puteți studia mostre biologice, minerale, insecte și bijuterii. Microscopul poate fi conectat la un computer sau la televizor, astfel încât imaginile pot fi afișate în timp real pe un ecran extern. Microscopul oferă o mărire în intervalul de la 10x până la 200x și focalizare grosieră fără a se zgâlțâi și a zdruncina. Dacă iluminarea externă nu este suficientă, puteți utiliza iluminarea încorporată- 8 lumini LED care luminează uniform mostrele. Iluminatul funcționează cu un adaptor de curent alternativ sau un cablu USB. Microscopul vine cu un suport fiabil pentru observații stabile. În partea de jos este o etapă cu agrafe și o scară de măsurare. Kitul include software special care vă permite să captați imagini și videoclipuri, să redimensionați și să editați imagini și să măsurați, de asemenea, dimensiunile liniare și unghiulare ale obiectelor.

Caracteristici:
Microscop digital cu cameră de 3 megapixeli
Conexiune TV sau computer
Stand rezistent cu platformă
Iluminare LED puternică
Puteți înregistra imagini și videoclipuri cu ajutorul acesteia
Software-ul ușor de utilizat inclus
Sisteme de operare compatibile: Windows și Mac OS

Trusa include:
Microscop digital
Stand
Adaptor *
Cablu USB
Cablu HDMI
Scara de calibrare
CD-ul de instalare software
Instrucțiuni de utilizare și garanție pe viață

Sugestii pentru utilizarea software-ului. Pentru ca programul să funcționeze corect, vă rugăm să instalați aplicația numai dacă ați conectat deja microscopul la computer și sunteți gata să faceți observații. Microscopul digital Levenhuk DTX TV nu este compatibil cu camerele digitale externe.

Parametri tehnici:
Tip: microscop digital
Tipul capului: afișaj LCD / monitor computer
Materiale optice: plastic optic
Mărire, x: 10-200
Măsuța, mm: cu agrafe, scară de măsurare
Focus: manual, 10-500 mm
Material ramă: plastic
Iluminare: lampă LED
Alimentare: 220 V, 50/60 Hz; 5 V
Intervalul de temperatură de lucru, ° C: -5 ... + 50
Echipamente suplimentare: iluminat - 8 lămpi LED