TOP produse

Peste 30.000 de materiale didactice

Levenhuk Skyline BASE 100S teleszkóp
Newtoni reflektor. Rekesznyílás: 102 mm. Fókusztávolság: 700 mm

A Levenhuk Skyline BASE 100S teleszkóp a világűr mélységeinek tanulmányozására lett kifejlesztve! A teleszkóp optikai képessége révén megfigyelhető az összes Messier-objektum, ideértve többek között a csillagködöket, kettőscsillagokat, galaxisokat, gömb- és nyílthalmazokat. Ezenfelül mutatják a legfényesebb NGC objektumokat, a Naprendszer bolygóit és a Holdat is. Az univerzális teleszkóp kiválóan alkalmas a mélyég megfigyelésére. Az egyszerűen kezelhető reflektor kezdő csillagászok számára készült, és minden szükséges tartozékot magában foglal.

A teleszkóp kívánt objektumra irányításához nem szükséges felhasználói útmutatókat vagy használati kézikönyveket elolvasnia. Egy alt-azimut állvány nem bonyolultabb szerkezet, mint egy szokványos háromlábú állvány. Egyszerűen csak rá kell irányítani az optikai tubust az égen a kívánt területre, az 5x nagyítású optikai keresőtávcsővel ellenőrizni kell a képet, be kell állítani a képélességet, és máris Ön elé tárulnak a világűr szépségei! A készülék használata olyan egyszerű, hogy még egy gyerek is könnyedén tudja kezelni.

A teleszkópot egy alumínium háromlábú állvány teszi még stabilabbá. A háromlábú állvány könnyű, tartós és megbízható szerkezet. Még egyenetlen felületekre is felállítható: a lábak egyesével állíthatók. Egy tartozéktartó tálca is tartozik hozzá, ahova lerakhatók a szemlencsék, az iránytű, a csillagtérképek és más apró tárgyak. A készletben két szemlencse található. Az egyik szemlencsével kismértékű nagyítás (35x) érhető el, míg a másik jelentős, 175x nagyításra képes.

Jellemzők:
Hagyományos refraktor alt-azimut állványon
A hasznos és egyszerű kezelés révén a teleszkóp kezdők számára is alkalmas
Optimális választás a mélyég-objektumok felfedezésére: segítségével megfigyelhető az összes Messier-objektum és a legfényesebb NGC-objektumok
Megfigyelhetők a Naprendszer bolygói és a Hold
A készletben található szemlencsékkel a teleszkóp teljes kapacitása elérhető

A készlet tartalma:
Teleszkóp optikai tubusa
Alt-azimut állvány
Alumínium háromlábú állvány tartozéktartó tálcával
5x24 optikai keresőtávcső
SR 4 mm (175x) szemlencse
H 20 mm (35x) szemlencse
Használati útmutató és élettartamra szóló szavatosság

Műszaki paraméterek:
Optikai kialakítás: reflektor
Típus: Newton- féle
Elsődleges tükör átmérője (rekesznyílás), mm: 102
Fókusztávolság, mm: 700
Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x: 204
Fókuszarány: f/7
Szemlencsék: SR4mm (175х), H20mm (35х)
Szemlencsetubus átmérője, mm: 1,25
Keresőtávcső: optikai, 5x24
Háromlábú állvány: alumínium
Tartozéktálca: igen
Teleszkópszabályozás: kézi
Állványtípus: alt-azimut AZ2
Kiegészítő: összeszerelés és beállítás: egyszerű, optikai tubus anyaga: alumínium
Rendeltetés: Produkt do użytku ogólnego. Może być używany przez dzieci powyżej 3. roku życia.
Felhasználói szint: kezdőknek, gyerekeknek
Megfigyelt objektum: mély-égi