TOP produse

Peste 30.000 de materiale didactice

Levenhuk Skyline BASE 60T teleszkóp
Refraktor. Rekesznyílás: 60 mm. Fókusztávolság: 700 mm

A Levenhuk Skyline BASE 60T refraktor segítségével megfigyelhetők a Hold kráterei, a Vénusz fázisai, a tompa ill. kettőscsillagok, valamint a földi objektumok. A Levenhuk Skyline BASE 60T az Univerzum csodáinak megfigyelésére is alkalmas, azonban kifejezetten ideális a világűr felfedezésére. A teleszkóp ezzel a funkcióval tűnik ki a kezdő csillagászok és a tudomány iránt érdeklődő gyermekek számára a többi hasonló modell közül. Az egyszerű használatnak és a bőséges készletnek köszönhetően a teleszkóp kiválóan alkalmas az első megfigyelésekhez, valamint tökéletes ajándék a csillagászat szerelmeseinek.

A teleszkóp belsejében teljesen bevonatolt üvegből készült optikai elemek találhatók. A lencsék éles és kontrasztos képet nyújtanak, nem párásodnak be, és még a halvány objektumokat is kiváló minőségben mutatják. Az optikai tubus alt-azimut állványra van rögzítve. Ennek működési elvét nem tart sok ideig elsajátítani: még egy gyermek is gyorsan rájön, hogyan kell használni a teleszkópot. Az égen vagy a horizonton lévő objektumok megtalálását egy optikai keresőtávcső segíti. Ez a készlet alaptartozéka, és 5x nagyítást biztosít.

A keresőtávcsőn kívül más tartozékokat is rejt még a doboz. A nagyítás mértékének megfelelő kiválasztásához két szemlencse szükséges. A rövid fókusztávolságú szemlencse egészen 175x értékig növeli a nagyítás mértékét, míg a hosszú fókusztávolságú másik szemlencse 35x nagyítást biztosít. Minél nagyobb mértékű a nagyítás, annál részletgazdagabb a megfigyelt objektum; alacsony szintű nagyítás mellett a nagy kiterjedésű objektumok is kiválóan megfigyelhetők. A készlethez diagonális tükör tartozik. A tartozék a földi objektumok tanulmányozásánál használatos. A teleszkópok torzított (fejjel lefelé fordított) képet adnak, amely nem alkalmas földi megfigyeléseknél. Egy diagonális tükör kijavítja ezt a torzítást, így a kép normál módon látszódik.

A teleszkóp rögzítéséről egy alumínium háromlábú állvány gondoskodik. Ez stabilan és megbízhatóan áll. Az állítható magasságú lábaknak köszönhetően a háromlábú állvány még egyenetlen felületen is stabilan áll. A készletben egy tartozéktartó tálca is található.

Jellemzők:
Bevonatolt optikai elemekkel felszerelt refraktor alt-azimut állványra rögzítve
Könnyen használható teleszkóp: a kapott kép mindig éles és tiszta
Ideális földi objektumok, a Hold és a Naprendszer bolygóinak tanulmányozására
Kiváló ajándék gyermekek vagy kezdő csillagászok részére
A készletben szemlencsék és diagonális tükör található

Műszaki paraméterek:
Optikai kialakítás: refraktor
Optikai anyagok: optikai üveg
Optikai bevonat: teljes bevonat
Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm: 60
Fókusztávolság, mm: 700
Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x: 120
Határmagnitúdó: 11,4
Háromlábú állvány magassága, mm: 690-1190
Fókuszarány: f/11,6
Szemlencsék: SR4mm (175x), H20mm (35x)
Szemlencsetubus átmérője, mm: 1,25
Keresőtávcső: optikai, 5x24
Háromlábú állvány: alumínium
Tartozéktálca: igen
Teleszkópszabályozás: kézi
Állványtípus: alt-azimut AZ1
Kiegészítő: összeszerelés és beállítás: egyszerű, optikai tubus anyaga: alumínium
Rendeltetés: Produkt do użytku ogólnego. Może być używany przez dzieci powyżej 3. roku życia.
Felhasználói szint: kezdőknek, gyerekeknek
Megfigyelt objektum: planetáris, földi