TOP produse

Peste 30.000 de materiale didactice

Levenhuk Skyline BASE 70T teleszkóp
Refraktor. Rekesznyílás: 70 mm. Fókusztávolság: 700 mm

A Levenhuk Skyline BASE 70T tökéletes választás a világűrrel kapcsolatos első megfigyelésekhez. A refraktor azon túl, hogy könnyen kezelhető, éles és részletgazdag képet nyújt a Hold felületéről vagy a földi objektumokról. A bőséges tartozékkészletben számos optikai tartozék megtalálható, ennek köszönhetően a Levenhuk Skyline BASE 70T teleszkóppal a Naprendszer számos bolygója, és néhány mélyég-objektum is megfigyelhető. A megfigyelhető objektumok között szerepelnek a Vénusz, Jupiter, Mars, kettős- és halvány csillagok, nyílt- és gömbhalmazok.

A teleszkópban található lencsék teljesen bevonatolt üvegből készültek. Ennek köszönhetően olyan éles és kontrasztos képet nyújtanak, amely még maximális nagyítás melletti megfigyelések során is részletgazdag marad. Az optikai tubus pontos ráirányítását a megfigyelt objektumra egy 6x nagyítású optikai keresőtávcső és egy hagyományos alt-azimut állvány segíti. Ennek használata egyszerű és felhasználóbarát, amely még a kezdő megfigyelők számára sem jelent nehézséget.

A megfigyelésekhez számos tartozék közvetlenül már a dobozban megtalálható: két szemlencse, egy Barlow-lencse és egy diagonális tükör. Ezek tökéletesen kompatibilisek a teleszkóppal, segítségükkel pedig a világűr a lehető legnagyobb hatékonysággal megfigyelhető. A földi tájak tanulmányozásához diagonális tükröt érdemes használni: ez javítja a torzítást.

Az optikai tartozékokon túl a készletben egy masszív és megbízható, alumínium háromlábú állvány is található. A háromlábú állványhoz egy hasznos tartozéktartó tálca is rögzül. A háromlábú állvány lábai állíthatók.

Jellemzők:
Hagyományos refraktor a világűr vagy a földi objektumok tanulmányozására
Egyszerűen kezelhető alt-azimut állvány
Teljesen bevonatolt üvegből készült optikai elemek
Bőséges tartozékkészlet: szemlencsék, diagonális tükör, Barlow-lencse
Ideális választás kezdő megfigyelők számára

A készlet tartalma:
Teleszkóp optikai tubusa
Alt-azimut állvány
Alumínium háromlábú állvány tartozéktartó tálcával
6x24 optikai keresőtávcső
SUPER 10 mm (70x) szemlencse
SUPER 25 mm (28x) szemlencse
2x Barlow-lencse
Diagonális tükör
Használati útmutató és élettartamra szóló szavatosság

Műszaki paraméterek:
Optikai kialakítás: refraktor
Optikai bevonat: teljes bevonat
Objektívlencse átmérője (rekesznyílás), mm: 70
Fókusztávolság, mm: 700
Legnagyobb gyakorlati nagyítás, x: 140
Fókuszarány: f/10
Szemlencsék: SUPER: 10mm (70x), 25mm (28x)
Szemlencsetubus átmérője, mm: 1,25
Barlow-lencse: 2- szeres
Keresőtávcső: optikai, 6x24
Háromlábú állvány: alumínium
Tartozéktálca: igen
Teleszkópszabályozás: kézi
Állványtípus: alt-azimut AZ2
Kiegészítő: összeszerelés és beállítás: egyszerű, optikai tubus anyaga: alumínium
Rendeltetés: Produkt do użytku ogólnego. Może być używany przez dzieci powyżej 3. roku życia.
Felhasználói szint: kezdőknek
Megfigyelt objektum: planetáris, földi