Magyar nemzeti jelképek + Magyar nemzeti ereklyék tanulói munkalap- Simbolurile naționale ale Ungariei+ patrimoniul național maghiar fișă de studiu

Copilul tău nu cunoaște Imnul național sau Cuvântul? Nu știe cum diferă pavilionul național și drapelul? Dați-i această fișă de lucru! Materialele adăugătoare la temă pot fi folosite cu realitatea augmentată.

Stoc epuizat

Fișa prezintă nu numai țările Regatului Ungariei și Mantia Regală, dar și informația despre drapelul, stema și simbolurile naționale. Pe fisă veți găsi textele Imnului și Cuvântului.Cu ajutorul realității augmentate, a fost publicat un videoclip realizat în 2001, care ilustrează perfect simbolurile marcante ale artei populare maghiare. Muzica populară maghiară face învățarea mai plăcută. Sunt prezentate obiecte etnografice și opere de artă, care prezintă simboluri patriotice.

SER-21220-H