• Magyarország közigazgatása + Magyarország domborzata tanulói munkalap- Harta administrativă a Ungariei+ relieful Ungariei fișă de studiu

Harta administrativă a Ungariei+ relieful Ungariei fișă de studiu în format A4. Materialele adăugătoare la temă pot fi folosite cu realitatea augmentată.
  • Harta administrativă a Ungariei, pe verso- harta reliefului Ungariei. Poate fi arhivată în orice mapă, colectată împreună cu celelalte fișe de lucru, ce face organizarea acestora mai ușoară. Realitatea augmentată oferă o hartă oarbă cu județe marcate în diferite culori. Sarcina constă în potrivirea numelor județelor și a locurilor județene enumerate pe cele două părți cu locațiile lor. În cazul plasării în locul greșit, subtitrarea va sari înapoi la pagină. O oportunitate excelentă de a practica cu un program distractiv.
    SER-287827-H
    Cantitate minimă comandabila