Mértékegységeink- Sistemul metric

• Mértékegységeink- Sistemul metric

Sistemul metric- planșă didactică pentru copii. Planșa conține desene. ce ajută la o mai bună asimilare a cunoștințelor de către elevi. Planșa poate fi folosită cu aplicația realitate augmentată (augmented reality-AR).

• Planșa cu sistemul metric conține desene și o pagină de exerciții, care ajută la o mai bună asimilare și fixare a cunoștințelor de către elevi.

Lungime, greutate, volum, timp, teritoriu, universul...Folosește realitatea augmentată împreună cu planșa didactice, care conține video cu muzică plăcută, ilustrații și explicații ce ușurează studierea obiectului, ajută la înțelegerea și utilizarea cunoștințelor în viața de zi cu zi.

• Dimensiune
    A4