Nemi betegségek 2.-3. (vírusok) / (bakteriális fertőzések) tanulói munkalap- Boli sexual transmisibile 2.-3. (viruși) / (infecții bacteriale) fișă de studiu

• Nemi betegségek 2.-3. (vírusok) / (bakteriális fertőzések) tanulói munkalap- Boli sexual transmisibile  2.-3.  (viruși) / (infecții bacteriale) fișă de studiu

Fișa rezumă cele mai importane informații despre prevenirea, simptomele și tratamentul bolilor infecțioase sexual transmisibile.

• Conform ultimelor sondaje, adolescența și viața sexuală a tinerilor încep și cu 3-5 ani mai devreme decât acum 20-25 de ani. Mulți tineri schimbă în mod neîncetat partenerii sexuali și, din cauza imaturității, nici măcar nu cred că ca urmare pot apărea probleme serioase. Problemele sexuale nu sunt discutate sau nu sunt corect discutate în majoritatea familiilor. Fișele de lucru legate din seria fișelor de educație pentru sănătate Stiefel pot ajuta, de asemenea, tinerii și profesorii să găsească soluții pentru aceste probleme. Fișa de lucru rezumă, într-un mod inteligibil, cele mai importante informații despre infecțiile virale cu transmitere sexuală: herpes, infecție cu VPH, agenți patogeni HIV, prevenirea trichomoniasisului, simptomele și tratamentul bolilor și cele mai frecvente infecții cu transmitere sexuală, infecții bacteriene (Chlamydia, Mycoplasma, Ureaplasma) și informații despre prevenirea, simptomele și tratamentul acestora.

SER-275117-H
    Cantitate minimă comandabila