Összeadás I.- tanulói munkalap- Adunarea I.- fișă de studiu

• Összeadás I.- tanulói munkalap- Adunarea I.- fișă de studiu

Fișa de lucru prezintă adunarea până la 20 pentru cei mici.

• Fișa poate fi arhivată în orice mapă, colectată împreună cu celelalte fișe de lucru, astfel încât cunoștințele de bază pot fi organizate și revizuite. Avantajul său este suprafața dublă: o parte pentru învățare, cealaltă pentru exerciții. În acest fel elevul este capabil să se autocontroleze. Deoarece este rezistentă la apă, fișa poate fi curățată și scrisă din nou și din nou.

• Dimensiune
    A4