TOP produse

PASCO Adaptor digital ELVIS

• PASCO Adaptor digital ELVIS

Peste 30.000 de materiale didactice

Adaptorul digital ELVIS permite utilizarea senzorilor analogici ScienceWorkshop PASCO cu conectorul National Instruments Educational Laboratory Virtual Intrumentation Suite (ELVIS). NI ELVIS combină instrumentele, colectarea datelor și un panou de prototipare într-o singură unitate. Pentru mai multe informații despre NI LabVIEW și NI ELVIS, vizitați www.ni.com. Pentru a colecta date, conectați adaptorul digital ELVIS la panoul de prototipare și conectați un senzor. Conectați adaptorul la porturile I / O corespunzătoare de pe ELVIS și dispozitivul este gata de utilizare. Odată ce datele au fost colectate, elevii pot folosi puterea și flexibilitatea software-ului LabVIEW pentru a afișa și modela datele după cum doresc. Acest sistem oferă elevilor oportunitatea perfectă de a afla despre tehnicile de prelucrare a datelor digitale. Dispozitivele virtuale pentru senzorii PASCO sunt disponibile gratuit. Folosiți-le pentru a începe sau modificați-le pentru a se potrivi nevoilor dvs. de laborator.
Porturi: 2 porturi pentru senzori ScienceWorkshop.
  • Gyártó
    PASCO