TOP produse

PASCO Aeroglisor

• PASCO Aeroglisor

Peste 30.000 de materiale didactice

Aeroglisorul PASCO urmează un design clasic. Fusta din plastic (nailon) este atașată la o platformă de lemn de 1,2 metri. Studenții pot experimenta într-un mod interesant cinematica mișcării fără frecare.
  • Caracteristicile produsului:
    Fustă din plastic (nailon): întinsă în jurul unei platforme de lemn și ținută strâns de un fir de oțel
    Oprire unică din cauciuc: tensiuni sigure în jurul perimetrului platformei de lemn
    Aerisiri: permit aerului să scape, creând o presiune ridicată care ridică elevul
    Plastic dublu armat: previne defectele cauzate de suprasarcină
    Pachetul include:
    Platforma din lemn (1,2 m diametru, 1,9 cm grosime)
    Fustă din plastic cu bază încorporată
    Stop de cauciuc
    Deschiderea conexiunii pentru pompă
    Nivel de spirit
    Ghidul utilizatorului
    Cum functioneaza?
    Fusta din plastic este întinsă în jurul platformei de lemn și ținută strâns de un fir de oțel. Partea de mijloc a fustei este atașată la partea inferioară a platformei de lemn. Stopul de cauciuc este situat în jurul perimetrului platformei de lemn. Bara de protecție protejează fusta de daunele fizice pe de o parte și formează o pernă moale de-a lungul marginilor hovercraft-ului, pe de altă parte. O sursă de aer cu volum mare forțează aerul prin platformă în fusta din nailon. Când cineva stă pe platformă, această sursă de aer umflă fusta din nailon. Micile guri de aerisire de-a lungul fustei permit evacuarea excesului de aer, oferind în același timp presiunea necesară pentru a ridica purtătorul. Un nivel de spirit încorporat îi ajută pe elevi să își concentreze greutatea în mijlocul hovercraft-ului.
    O sursă de aer fără fir este de asemenea disponibilă opțional. În același timp, majoritatea echipamentelor pentru fluxul de aer sunt capabile să asigure un flux de aer adecvat pentru o funcționare optimă a Hovercraft-ului.
    Sursa de aer wireless durează 8-10 minute cu o baterie. Durata de încărcare a bateriei este de 4 ore. Pentru o utilizare mai îndelungată, este recomandabil să utilizați suflante de aer conducte.
    PASCO Hovercraft are o sarcină de 136 kg și este livrat complet asamblat.
    Diametrul hovercraft-ului este de 1,2 metri
  • Gyártó