PASCO Cameră Eco

PASCO Cameră Eco

PASCO EcoChamber este o cameră acrilică specială care poate găzdui până la 3 senzori pentru a-i ajuta pe elevi să modeleze și să înțeleagă ecosistemele.

Caracteristici:

O cameră suplimentară pentru sistemul PASCO EcoZone.
Sistem închis (și măsurat) pentru experimente de fotosinteză și respirație.
O cameră pentru modelarea gazelor cu efect de seră.
Cameră de control al temperaturii pentru a facilita studiul proceselor endotermice și exoterme.
Designul robust al PASCO EcoChamber este un instrument versatil, ușor de utilizat și ușor de curățat.
PASCO EcoChamber are un volum total (cu capac) de 4534 cm3 și un volum maxim de lichid de 3364 cm3.

Utilizare recomandată:

Abordarea mecanică tradițională a metodelor de testare a respirației drojdiei a constat în măsurarea volumului de gaz amestecat, așa cum se utilizează pentru respirația anaerobă a drojdiei.
Această abordare nu are capacitatea de a determina ce gaze au fost produse și în ce volum.
În schimb, senzorii PASCO de oxigen, dioxid de carbon și etanol oferă o metodă rapidă, convenabilă și rentabilă pentru măsurarea directă a gazelor care conțin oxigen, dioxid de carbon și etanol.

Conținutul pachetului:

Cameră acrilică (1 buc.)
Butelie acrilică de acetilenă (1 buc.)
Fișa sondei (5 buc.)
20 cm3 seringă calibrată (1 buc.)
Tub suport de probă cu balast (1 buc.)