PASCO Capstone – Licență pentru insituții

• PASCO Capstone – Licență pentru insituții

PASCO Capstone va fi următorul mare pas în colectarea, vizualizarea, analiza datelor software și va fi următorul standard în laboratoarele avansate de fizică și inginerie. PASCO Capstone nu este o actualizare a software-ului existent, ci a fost construit de la bază pentru a fi cea mai puternică și flexibilă opțiune. În timp ce compatibilitatea cu cea mai recentă interfață universală 850 a fost primordială, Capstone este compatibil cu toate interfețele PASCO disponibile - chiar și cu vechile interfețe Power Link și Science Workshop 750 și 500. Principalele caracteristici ale Capstone sunt puterea și flexibilitatea fără precedent. Puteți crea și personaliza rapid și ușor paginile de laborator ajustând eșantionarea și paleta de instrumente, chiar și pe fiecare pagină individual. Sincronizați-vă datele cu videoclipurile sau redați-le la viteze lente, normale sau rapide. Tabelele ușor de utilizat facilitează rearanjarea și analiza datelor, iar Expertul de calibrare vă ajută să vă configurați experimentele simplu și precis. Funcția Undo / Reface face mai ușoară încercarea de noi funcții. PASCO Capstone depășește software-ul nostru fizic premiat anterior, DataStudio, cu caracteristicile și funcționalitatea sa minunate. Utilizatorii actuali de DataStudio ar trebui să încerce Capstone, deoarece vă permite să deschideți toate fișierele DataStudio, oferind în același timp noi caracteristici și capabilități. Încercare gratuită de 60 de zile.

• Proprietăți

Funcție

Descriere

Ușor de folosit

Asistent temporizator poartă foto, senzor auto-ID, afișare cu glisare și fixare, funcție de anulare / refacere, obiecte ușor scalabile și multe altele

Conținut

Peste 40 de experimente fizice complete cu descărcări gratuite care acoperă toate subiectele din mecanică, vibrații, termodinamică, electromagnetism, unde, optică și mecanică cuantică.

Personalizare

Mediu de lucru personalizabil, setări de eșantionare și posibilitatea de a ignora sau șterge puncte de date.

Video și imagini

Sincronizați datele senzorului cu video, urmăriți dispozitivele și parcelați date, grafice, tabele.

Înregistrarea elevilor

Elevii pot face o captură de ecran a mediului lor de lucru, o pot compara, salva sau imprima.

Mese inteligente

Adăugați cu ușurință o coloană la o masă la simpla atingere a unui buton. Inserați coloane calculate și creați ecuații direct în tabel. Sau introduceți eșantionarea manuală rapid și ușor.

Osciloscop

Osciloscopul multicanal poate fi scalat direct cu un declanșator prin mișcarea axelor

Montarea curbei

24 de opțiuni de montare a curbelor atât în ​​subiectele fizice introductive, cât și în cele avansate