PASCO Chimie avansată- ghidul profesorului

Acest ghid experimental pregătește elevii pentru un examen avansat de chimie folosind tehnologiile PASCO.
  • Acest ghid experimental conține cele mai recente proceduri necesare pentru promovarea examenului de chimie avansată. Sarcinile de laborator se bazează pe obiectivele de învățare ale consiliului de cămin. Întrebările de analiză și evaluare a datelor sunt sarcini concepute pentru a pregăti studenții pentru examenul avansat de chimie. Manualul include, de asemenea, materiale pe care elevii le pot completa. Pregătiți-vă elevii pentru examenele lor prin: studii de bază pentru a testa idei noi studii avansate pentru explorarea diferitelor fenomene studii ample pentru a înțelege mai bine conceptele întrebări rezumative despre concepte Cartea include întrebări de ajutor pentru laboratoarele de chimie, recenzii pentru diverse proceduri, sfaturi pentru profesori, date eșantion, întrebări rezumative și sugestii de cercetare. Videoclipurile tutoriale sunt incluse în manual și pot fi găsite pe pagina de produs PASCO.com și pe canalul YouTube „Cum să” Pasco. Aceste videoclipuri se concentrează pe pregătirea laboratoarelor și valorificarea la maximum a senzorilor și dispozitivelor PASCO.
    PA-PS-2828