Produse de calitate pentru școala modernă!

Pentru ofertă personalizată vă rugăm scrieți-ne pe adresa office@stiefel.ro

PASCO Frecarea corpurilor-set

PASCO Frecarea corpurilor-set

Acest set de corpuri de frecare este diferit de celelalte. Aceste patru tăvi de frecare sunt realizate cu suprafețe diferite (plută, pâslă și 2 materiale plastice) și sunt concepute pentru a fi utilizate cu cărucioare și senzori PASCO. Cu aceste 4 tăvi, elevii pot descoperi concepte precum factori de frecare, frecare statică, frecare de mișcare și ecuații de frecare glisante. Două tăvi cu aceeași suprafață din plastic pot fi conectate pentru a stabili relația dintre suprafață și forțele de frecare glisante. Perioada de livrare- 6-8 săptămâni.
Descriere
Caracteristici
Depozitare ușoară: tăvile de frecare pot fi stivuite atât pentru reglarea înălțimii, cât și pentru depozitare
Versatil: permite elevilor să descopere conceptul de frecare
Compatibil: poate fi utilizat pentru cărucioare PASCO, greutăți și senzori de forță
Accesorii:
1 buc. tavă de frecare din fetru
1 buc. tavă de frecare plută
2 buc. tavă de frecare din plastic
Info produs
Termen de livrare:
6-8 săptămâni
Cod produs:
ME-8574
Recenzii
Scrie prima recenzie pentru acest produs!
Produse similare