PASCO Ghid experimental de fizică avansată 2

Acest ghid experimental folosește tehnologiile PASCO pentru a pregăti elevii pentru examenul de fizică de nivel avansat.
  • Acest ghid experimental conține cele mai recente proceduri necesare pentru promovarea examenului de fizică avansată. Sarcinile de laborator se bazează pe obiectivele de învățare ale colegiului colegiului. Întrebările de analiză și evaluare a datelor oferă sarcini concepute pentru a pregăti studenții pentru examenul avansat de fizică. Manualul include, de asemenea, materiale pe care elevii le pot completa. Pregătiți-vă elevii pentru examenele lor prin: studii de bază pentru a testa idei noi studii avansate pentru explorarea diferitelor fenomene studii ample pentru a înțelege mai bine conceptele întrebări rezumative despre concepte Cartea include întrebări de ajutor pentru laboratoarele de fizică, recenzii ale diferitelor proceduri, sfaturi pentru profesori, exemple de date, întrebări sumare și sugestii de cercetare. Videoclipurile de îndrumare pot fi găsite și în manual, precum și pe pagina de produs PASCO.com și pe canalul YouTube Pasco „Cum să”. Aceste videoclipuri se concentrează pe pregătirea laboratoarelor, valorificarea la maximum a senzorilor și dispozitivelor PASCO. Ghidul conține descrieri detaliate a 15 experimente, dintre care opt pot fi realizate cu senzori și instrumente din Advanced Physics 2 Starter Kit (PS-3816) și șapte cu senzorii și instrumentele din Advanced Physics 2 Kit suplimentar (PS-3817) .
    PA-PS-3815