PASCO Ghid general al experimentelor științifice de bază de laborator

PASCO Ghid general al experimentelor științifice de bază de laborator

Acest manual oferă instrucțiuni detaliate și cuprinzătoare pentru 10 experimente de laborator pe care le puteți efectua cu senzorii din kitul de bază PASCO și kitul suplimentar de laborator pentru științe generale (PS-3314 și PS-3315). De asemenea, puteți găsi cartea digitală ca parte a setului de bază, dar o puteți achiziționa și separat aici, în varianta tipărită. Perioada de livrare- 6-8 săptămâni.
Fiecare experiment este însoțit de un ghid al profesorului și de seturi de întrebări pe care elevii le pot completa. Acesta din urmă include instrucțiuni procedurale, diagrame și tabele goale pentru colectarea datelor, precum și întrebări practice pentru a înțelege mai bine practica. Toate experimentele sunt strâns legate de software-ul PASCO, senzori și alte dispozitive auxiliare.
PA-PS-6333