PASCO Husă de sticlă

• PASCO Husă de sticlă

Cu ajutorul husei de sticlă, elevii pot crea o cameră de vid, care este o condiție indispensabilă pentru multe experimente. Perioada de livrare- 6-8 săptămâni.
  • Urmați expansiunea unui balon sau cum apa fierbe în timp ce pompați aerul din cameră!
    Investigați modul în care ventuza se oprește din lipire atunci când pompați aerul de sub becul de sticlă.
    Sistemul de conducte este securizat, astfel încât elevii să poată conecta senzorul de presiune.
    Pachetul include:
    8 cm x 6 cm diametru, bec din sticlă transparentă cu bază
    Fiole din plastic, baloane și ventuze
    Seringă de 60 cc și supape pentru a elimina aerul
    SE-9790