TOP produse

PASCO Kaotikus/vezérelt harmonikus kiegészítő

Peste 30.000 de materiale didactice

A Kaotikus/vezérelt harmonikus kiegészítő lehetővé teszi a diákoknak, hogy a fizikai inga kaotikus vagy harmonikus mozgását tanulmányozzák.
A korong körmozgásszenzorra szerelhető, így a SPARKvue szoftverrel megfigyelhető és ábrázolható az inga szögelfordulása és sebessége.

• Kaotikus mozgás
    A fizikai inga kaotikus mozgása a mágneses csillapítás, a meghajtó amplitúdó és a meghajtó frekvencia állításával alakítható ki.

Kényszer harmonikus mozgás
    Ahogy a 10 cm-es alumíniumlemez mechanikai oszcillátorral működik, két forgásérzékelő szenzor együttesen méri a korong és a meghajtás helyzetét.
    A kétirányú szenzorok felbontása 1°, így a számítógép könnyedén ábrázolja az amplitúdót, a frekvenciát és a fázist.

Csillapított inga
    A körmozgásmérő szenzor grafikusan ábrázolja egy alumíniumkorong csillapított rezgését. Egy mozgatható mágnes teszi lehetővé a tanulóknak, hogy megváltoztasság a mágneses csillapítás erősségét.

Tartozékok

• Forgó korong (9,5 cm átmérő, 120 g)
    • Excentrikus tömeg (15 g)
    • Rugók