TOP produse

PASCO Kitul de fizică al parcului de distracții (15 pachete)

• PASCO Kitul de fizică al parcului de distracții (15 pachete)

Peste 30.000 de materiale didactice

Elevii își pot pierde notele în orice moment. Sau chiar răbdarea lor. Cu toate acestea, o zi în parcul de distracții nu va fi uitată niciodată. Elevii pot învăța legile lui Newton prin experimente realiste și distractive. Folosind acest pachet experimental, studenții nu numai că împing un cărucior utilizat în experimentele dinamice standard, ci și ei înșiși devin cărucior.
  • Kitul de fizică PASCO Amusement Park este singurul kit care:
    A primit aprobarea de la profesioniștii din domeniul securității angajați în cele mai mari parcuri tematice din Statele Unite.
    Dispozitivele sale au fost testate de sute de elevi în parcurile de distracții.
    Instrumentele sale au fost, de asemenea, testate de profesori în timpul sutelor de ateliere fizice.
    Accelerometrul său vertical include arcuri metalice (arcurile metalice permit rezultate de măsurare mult mai precise decât benzile de cauciuc utilizate în mod tradițional).

Experimente tipice:
    Kitul poate fi folosit pentru a examina mișcarea a aproape orice vehicul din parcul de distracții, dar chiar și în exterior. Pentru ca experimentele interesante să înceapă cât mai curând posibil, pachetul include un ghid experimental cu o descriere detaliată a 3 experimente.
    Fizica terenului de joacă: Carusel
    Fizica lifturilor

Accelerometrul vertical
    Accelerația verticală în valorile „g” poate fi măsurată prin alungirea arcului