PASCO Oglindă concavă

3 32000 Lei

Oglinda uriașă poate fi un instrument excelent pentru a introduce elevii în imagistică. Probabil că vor fi șocați să-și vadă fața în oglinda concavă. Încercați și oglinda convexă dacă doriți să arătați elevilor de ce sunt folosite și din motive de securitate în multe unități de vânzare cu amănuntul.
  • Oglinzile uriașe de pe suportul robust sunt dispozitive demonstrative excelente și ușor de utilizat. Partea din spate a oglinzilor este placată cu argint. Suprafața oglinzii din aluminiu are un diametru de 45 cm și o distanță focală de 45 cm. Clestele de pe suport vă permit să rotiți oglinda în orice unghi.
    SE-7573