Produse de calitate pentru școala modernă!
Pentru ofertă personalizată
vă rugăm scrieți-ne pe adresa:
office@stiefel.ro
Tub venturi transparent din PVC cu etanșare și două nipluri de presiune, racord de conductă, pentru utilizare în rețele de conducte.
Senzorul general de debit PASPORT determină debitul în aer sau apă prin măsurarea diferenței de presiune dintre două conducte de admisie.
Caracteristici:
Tubul Venturi sau Pitot trebuie conectat la senzorul general de debit.Tubul venturi trebuie utilizat într-o rețea de conducte în care curge aer sau apă.Tubul Pitot poate fi folosit într-un canal de apă deschis sau în aer.Venturi are o constricție și două orificii de presiune cu etanșări.Tubul Venturi poate fi conectat la senzorul general de presiune cu conectori. Un senzor de presiune generic măsoară diferența de presiune a fluidului la cele două secțiuni transversale diferite, iar software-ul efectuează un calcul pentru a converti diferența de presiune în viteză sau debit de masă.Racordurile glisante ale tubului Venturi pot fi lipite în orice rețea de conducte din PVC de 3/4".Tubul Pitot trebuie plasat într-un curent de aer sau canal de apă. Senzorul general de debit este atașat la tubul Pitot și măsoară diferența de presiune dintre admisia de lichid și conductele laterale statice ale tubului Pitot, iar software-ul calculează debitul din diferența de presiune.Materialul de curgere (aer sau lichid) și accesoriul utilizat (tub Pitot sau tub Venturi) sunt selectate de utilizator atunci când folosește software-ul PASCO pentru achiziția și evaluarea datelor.PVC transparent vă permite să vedeți fluxul de fluid în țevi. Declanșările rapide sunt echipate cu o supapă pentru ca fluidul să nu curgă și un senzor să poată fi mutat de la un conector la altul.Funcționează în apă și aer.