Produse de calitate pentru școala modernă!

Pentru ofertă personalizată vă rugăm scrieți-ne pe adresa office@stiefel.ro

PASCO - Senzor wireless de dioxid de carbon
NOU

PASCO - Senzor wireless de dioxid de carbon

Utilizați acest senzor fără fir pentru a determina concentrația de dioxid de carbon în spațiu închis sau deschis.

PE COMANDA
Descriere

Caracteristici:

Studiați fenomenele de bază legate de prezența dioxidului de carbon (fotosinteză, respirație și ciclul carbonului) cu acest senzor versatil.
Datele de co-concentrare a dioxidului de carbon pot fi salvate direct pe dispozitiv pentru măsurători pe termen lung din știința mediului.
Simplitate: asocierea și plecarea. Nu există cabluri sau adaptoare de care să se ocupe.
Timp de prelevare variabil pentru modificări sau experimente mici, dar rapide, care durează ore, zile sau săptămâni.
Conexiune wireless Bluetooth convenabilă și baterie de lungă durată.
Datele sunt salvate direct pe senzor pentru experimente pe termen lung.

Instrucțiunile de utilizare:

Măsurarea modificării nivelului de CO2 în timpul fotosintezei într-un terariu.
Comparația nivelurilor de CO2 din interior și exterior.
Studiul respirației celulelor de drojdie.
Examinarea reacțiilor chimice.

Conectivitate Bluetooth:
Software-ul necesar:
Software-ul PASCO care utilizează tehnologia Bluetooth 4 necesită cea mai recentă versiune a software-ului nostru. PASCO Capstone 1.8.0 este disponibil pe Mac și Windows. PASCO SPARKvue 2.6.0 rulează pe Mac, Windows, iOS, Android și Chromebook.

Compatibilitate/cerințe de sistem:
Toate Mac-urile, iPad-urile, iPhone-urile, tabletele Android sau telefoanele Android actuale vor accepta conexiunea directă la dispozitivele PASCO Bluetooth 4.
Computerele și tabletele Windows, Chromebookurile și dispozitivele Mac mai vechi necesită un adaptor pentru a se conecta.
Detaliile complete de compatibilitate și datele de compatibilitate pentru computerele mai vechi sunt disponibile pe site-ul web al producătorului.

Înregistrare independentă a datelor:
Colectare de date pe termen lung direct pe senzor.
În modul de înregistrare, senzorii wireless colectează date în memoria lor încorporată ore, zile, săptămâni sau chiar luni fără a le conecta la un computer, tabletă, Chromebook sau smartphone.
Când experimentul se termină, pur și simplu conectați senzorul la un dispozitiv care rulează software-ul PASCO și descărcați datele înregistrate.

Continutul pachetului:

Senzor de dioxid de carbon fără fir PASCO
Flacon de prelevare, 250 ml
Cablu de încărcare USB
Manual de utilizare (în engleză)

Specificații:

Domeniu de măsurare: 0 - 100000 ppm
Rezoluție: 2 ppm
Precizie:
0 - 1000 ppm: +/-100 ppm
1000 - 10000 ppm: +/-5% din citire + 100 ppm
10000 - 50000 ppm: +/-10% din citire
50000 - 100000 ppm: +/-15% din citire
Conexiune: USB sau Bluetooth 4
Durata de viață estimată a bateriei: 18 - 24 de ore de utilizare continuă atunci când este conectat la un dispozitiv sau în modul de înregistrare a datelor
Mediu de lucru: 0 - 50 °C, 0 - 95% umiditate relativa
Timp de încălzire: 180 s
Timp de răspuns: 90% în 30 de secunde
Efectul presiunii: 0,19% date/Hgmm din presiunea standard
Metoda de prelevare a gazelor: difuzie

Info produs
Termen de livrare:
4-8 săptămâni
Cod produs:
PA-PS-3208
Recenzii
Scrie prima recenzie pentru acest produs!
Produse similare