TOP produse

PASCO Set avansat de construcție de poduri

• PASCO Set avansat de construcție de poduri

Peste 30.000 de materiale didactice

Predați concepte tehnice cu acest kit complet de construcție a podurilor STEM.
Construirea podurilor conectează STEM cu un eveniment competitiv distractiv, dar ce învață elevii de fapt?
  • PASCO Advanced Bridge Building este un kit distractiv, durabil și educativ pentru construirea podurilor. Aplicând o sarcină, ce părți ale podului sunt sub tensiune și ce părți sunt comprimate? De ce sunt triunghiuri la grile? Cum prezicem un colaps? Adevăratele lecții ale STEM se află în ciclul de proiectare-testare-reproiectare. Bazat pe popularul Structural Systems al PASCO, acest set include grinzi de diferite dimensiuni, folosește conectori și șuruburi pentru a permite elevilor să asambleze rapid și ușor structurile de rețea și podurile. Cu noua celulă de încărcare fără fir PASCO și accelerometrul inclus în kit, studenții pot efectua măsurări ale tensiunii sau forțelor de presiune și pot vedea rezultate în timp real cu software-ul PASCO.

Cu toate acestea, kitul complet STEM și accesoriile însoțitoare sunt ideale pentru a completa kiturile existente de construcție a podurilor. Elevii vor învăța despre structura podurilor și funcționarea efectivă a acestore atunci când aplică concepte de proiectare. Ei pot folosi grinzi pentru a construi poduri și structuri care se comportă ca cele reale și pot folosi ceea ce au învățat! Patru activități de laborator gratuite, descărcabile, atrag elevii de la conceptele de bază ale forțelor de tensiune și compresie la structurile de lucru.

Accesorii:
    Celulă de încărcare și accelerometru fără fir PASCO

# 1 Flexible Beam (6)
    # 2 Flexible Beam (2)
    # 3 Flexible Beam (8)
    # 4 Flexible Beam (18)
    # 5 Flexible Beam (8)
    Grila de conectare (16)
    Șuruburi (80)
    Suport masiv
    Greutăți pentru cârlig (25)
    Gratnell Storage