TOP produse

PASCO Sistem de grindă turnată

• PASCO Sistem de grindă turnată

Peste 30.000 de materiale didactice

Acest sistem structural le permite studenților să proiecteze și să construiască un sistem tensionat din propriile lor grinzi turnate. Apoi pot schimba tensiunile pe grinzile turnate și își pot forma propriile grinzi întărite și întinse. Folosind aceleași pachete de piese, elevii pot forma structuri de testare cu grinzile lor I turnate.
Forma tensionată asigură faptul că tija fasciculului rămâne sub tensiune în timp ce grinda "beton" este uscată. Proiectarea testului permite elevilor să măsoare deplasarea fasciculului (de exemplu, cu senzorul de deplasare PASCO PASPORT) pe măsură ce sarcina crește.
Combinați-le cu setul PASCO Bridge Construction Kit sau cu PASCO Advanced Structure System Kit și utilizați o celulă de încărcare și un amplificator care colectează date despre structură. Observați eșecurile forțelor aplicate în grinzile turnate: vedeți și auziți punctul de rupere! Interiorul barei împiedică prăbușirea structurii și imită comportamentul grinzilor de ciment în structurile reale.
Folosind sistemul PASCO de testare a materialelor, elevii pot măsura modulul Young al barelor.
  • Conţinut:
    Set fascicul PASCO turnat
    Grinzi de structură cu plasă PASCO
    Piesă de înlocuire a șuruburilor de construcție PASCO Mesh (2 buc.)
    Componenta de fixare a cablurilor de sisteme PASCO Structure
    PASCO Sisteme structurale Set de conexiuni piesă de schimb
    PASCO Sisteme structurale Accesorii pentru arbore rotativ
    PASCO Sisteme structurale Cuplare pivotantă

Cum functioneaza?
    Puteți turna aceste grinzi din un amestec de nisip și gips (nu sunt incluse). Bara interioară este fabricată din același plastic ca grinzile I. Elevii pot examina cât de mult este afectată rezistența fasciculului de un amestec de tije, nisip și gips, folosind una sau două tije.
  • Gyártó
    PASCO