PASCO SPARKvue -Licență pentru instituții

PASCO SPARKvue -Licență pentru instituții

SPARKvue este un software premiat în educația științifică care combină funcții bogate bazate pe standarde, colectarea datelor, vizualizarea, analiza și evaluarea într-un singur mediu ușor de utilizat. Noul sistem extins permite elevilor să analizeze datele senzorilor - la școală sau acasă, unde au posibilitatea de a gândi pe baza fotografiilor din jurnal și a observațiilor lor scrise - totul într-un nou gest. Încercare gratuită timp de 60 de zile.

Perioada de livrare- 6-8 săptămâni.
  • Caracteristici

• Suport pentru mai multe metode de predare - de la observarea ghidată la descoperirea deschisă
    • Navigarea intuitivă bazată pe pictograme se concentrează pe învățare, nu pe software
    • Permite măsurarea și analiza cantitativă în timp real cu senzori PASPORT
    • Previziuni încorporate, instrumente de notare, captură de instantanee și jurnal electronic
    • Afișarea datelor în mai multe reprezentări în același timp, cum ar fi grafic, tabel, afișaj digital, contor analogic
    • De asemenea, optimizat pentru ecranele tactile
    • Acces la peste 80 de experimente interactive în biblioteca SPARKlabs
    • Acces la mai mult de 2000 de fișiere de laborator și de configurare din meniul PASCO Lab Manuals (toamna 2017)

Colectarea și afișarea datelor
    Eșantionare periodică
    Eșantionare manuală
    Grafic
    Numeric
    Ecartament
    Foaie de calcul
    Reprezentări multiple pe un singur ecran

Instrumente analitice
    Instrument de prognoză
    Dispozitiv inteligent (coordonate și delte)
    Redimensionarea pe ecran
    Zoom
    Instrument pentru pantă
    Statistici
    Montarea curbei

Conexiune
    SPARKvue permite conectarea directă la un număr tot mai mare de senzori fără fir PASCO fiabili și la prețuri accesibile, precum și revoluționarul Smart Cart - cărucioare dinamice cu senzori încorporați pentru locație, viteză, accelerație (3 căi și rezultat), putere și pentru a determina rotație.

În plus, senzorii noștri fără fir au un mod Logging. Datele din măsurători mai lungi pot fi stocate direct pe senzori și ulterior încărcate pe dispozitive. Colectarea datelor pentru zile sau chiar săptămâni.

Aveți deja un senzor PASPORT?
    Oricare dintre cei peste 80 de senzori PASPORT poate fi făcut wireless folosind interfața AirLink accesibilă, care vă permite să vă conectați la dispozitiv prin USB sau Bluetooth 4.

Cross-Platform și tehnologii
    PASCO înțelege importanța flexibilității, motiv pentru care SPARKvue acceptă Windows®, Mac® și netbook-uri, precum și Chromebookuri, iPad® și tablete Android ™. De asemenea, aplicațiile complete SPARKvue pentru iPad, Android și ChromeBook sunt acum GRATUITE și pot fi descărcate din App Store, Google Play și Chrome Web Store.

SPARKvue oferă aceeași experiență de utilizator indiferent de platformă și este în prezent singura aplicație Chromebook disponibilă pe piață care permite colectarea directă de date pe Chromebookuri. Și oricare dintre senzorii noștri poate fi conectat la orice platformă.

Peste 80 de experimente SPARKllabs
    Odată cu achiziționarea SPARKvue, aveți acces la peste 80 de SPARKlabs gratuite, măsurători de laborator interactive, complet electronice, bazate pe standarde. SPARKlabs este disponibil în biologie, chimie, științe ale pământului și fizică, atât la nivelurile școlii medii, cât și la cele elementare.

Accesați www.pasco.com/sparklabs pentru a descărca una sau toate sarcinile de măsurare.

Nu găsiți măsurarea pe care ați imaginat-o? Fă-ți propriul. Toate instrumentele de editare sunt disponibile pentru a crea un ghid cuprinzător SPARKlabs.

Cerințe de sistem
    Cerințe minime de sistem pentru SPARKvue:

Windows 7 (SP1 minim) sau o versiune ulterioară *
    Mac OS X 10.10 sau o versiune ulterioară
    Procesor pentru GHz 1 GHz sau mai rapid
    Procesoare Intel Core 2 Duo, Core i3, Core i5, Core i7 sau Xeon pentru Mac
    RAM 2 GB sau mai mult
    Rezoluție 1024 x 768 sau mai mare
    Spațiu pe disc disponibil 435 MB
    USB Cel puțin un port gratuit atunci când utilizați un dispozitiv USB
    Conexiune Bluetooth Classic Bluetooth pentru dispozitivele PASCO Bluetooth Classic
    Bluetooth Smart Pentru dispozitivul PASCO Bluetooth Smart, consultați Compatibilitatea dispozitivului wireless