PASCO Sticle de examinare a productivității apei

• PASCO Sticle de examinare a productivității apei
62000 Lei

Sticlele de testare a productivității apei PASCO sunt adăpostite într-un cadru care oferă o sursă de lumină consistentă și fiabilă, dar controlabilă, pentru testarea cantitativă a productivității apei. Elevii pot umple sticlele cu soluție de alge sau apă dintr-un mic iaz / baltă și apoi pot măsura concentrația de oxigen dizolvat în soluție înainte și după incubare în lumină fluorescentă.
  • Prin compararea concentrației de oxigen dizolvat a fiecărei soluții, elevii pot afla despre relațiile dintre intensitatea luminii, concentrația de oxigen dizolvat, activitatea fotosintetică și productivitatea primară a unui ecosistem acvatic.
    Sticle identice, transparente, pot fi plasate în suportul 5 al cadrului.
    Designul unic al cadrului protejează cilindrii de lumină într-un raport de la 0 la 100% (transmisia luminii poate fi ajustată în trepte de 25%).
    Utilizarea aparatului pune capăt frustrării și dezordinii asociate cu benzile adezive și pereții de protecție utilizați pentru a bloca lumina.
    Aplicații tipice:
    Pachetul include: 5 sticle de plastic cu capace