Produse de calitate pentru școala modernă!

Pentru ofertă personalizată vă rugăm scrieți-ne pe adresa office@stiefel.ro

PASCO Sticle de examinare a productivității apei

PASCO Sticle de examinare a productivității apei

Sticlele de testare a productivității apei PASCO sunt adăpostite într-un cadru care oferă o sursă de lumină consistentă și fiabilă, dar controlabilă, pentru testarea cantitativă a productivității apei. Elevii pot umple sticlele cu soluție de alge sau apă dintr-un mic iaz / baltă și apoi pot măsura concentrația de oxigen dizolvat în soluție înainte și după incubare în lumină fluorescentă. Perioada de livrare- 6-8 săptămâni.
Descriere
Prin compararea concentrației de oxigen dizolvat a fiecărei soluții, elevii pot afla despre relațiile dintre intensitatea luminii, concentrația de oxigen dizolvat, activitatea fotosintetică și productivitatea primară a unui ecosistem acvatic.
Sticle identice, transparente, pot fi plasate în suportul 5 al cadrului.
Designul unic al cadrului protejează cilindrii de lumină într-un raport de la 0 la 100% (transmisia luminii poate fi ajustată în trepte de 25%).
Utilizarea aparatului pune capăt frustrării și dezordinii asociate cu benzile adezive și pereții de protecție utilizați pentru a bloca lumina.
Aplicații tipice:
Pachetul include: 5 sticle de plastic cu capace
Info produs
Termen de livrare:
6-8 săptămâni
Cod produs:
PS1046042
Recenzii
Scrie prima recenzie pentru acest produs!
Produse similare