TOP produse

PASCO Tuburi cu viteză constantă (4 buc)

• PASCO Tuburi cu viteză constantă (4 buc)

Peste 30.000 de materiale didactice

Setul poate fi numit neobișnuit deoarece vine cu un tub cu bulă, o bilă de plastic și o bilă de metal în același timp, oferind elevilor șurubul cu care pot vedea un obiect cu o viteză negativă și, prin urmare, o funcție de înclinare negativă. Elevii pot prezice unde se vor întâlni mingea și balonul.
  • Tuburile cu viteză constantă demonstrează în mod eficient relația dintre funcții și mișcare. Studenții pot folosi o bară de contor și un cronometru pentru a trasa poziția bulei în funcție de timp pe măsură ce se deplasează în sus în tub. Fiecare tub are un obstacol care servește drept poziția inițială a balonului. Înclinarea și intersecția verticală dau ecuația mișcării pe grafic.
    Există 4 tuburi în set. Tuburile roșii și incolore au aceeași vâscozitate, în timp ce celelalte două au vâscozități diferite. Unul dintre tuburi conține, de asemenea, un balon și două bile.
    Tuburile au 82 cm lungime.
  • Gyártó
    PASCO