SI mértékegységrendszer I. + munkaoldal tanulói munkalap- Sistemul metric I. fisă de lucru și de studiu

Sistemul metric I. fisă de lucru și de studiu. Materialele adăugătoare la temă pot fi folosite cu realitatea augmentată.
  • Sistemul metric I. fisă de lucru și de studiu. Moară și apă, pisică și ieșire, elefant și pastă de dinți, panteră și panglică. O serie de cuvinte care pare ciudată, care de fapt, ilustrează concepte și fenomene fizice de bază și te ghidează în lumea unităților de măsură. Pe partea din spate, fișa de lucru conține desene și portrete imaginative pline de umor ale fizicienilor, care oferă și originea numelor unităților de măsură într-o limbă străină. Fișa poate fi folosită nu doar pentru învățat, dar și pentru exersare. Avantajul său este că suprafața dublă: o parte pentru învățare, cealaltă pentru exerciții. În acest fel elevul este capabil să se autocontroleze. Deoarece este rezistentă la apă, fișa poate fi curățată și scrisă din nou și din nou.Fișa poate fi arhivată în orice mapă, colectată împreună cu celelalte fișe de lucru, astfel încât cunoștințele de bază pot fi organizate și revizuite.
    SER-2493207-H