• SI mértékegységrendszer II. + munkaoldal tanulói munkalap. Sistemul metric II. /cu pagină de lucru

Fișa dublă vă va ghida în lumea SI și a unităților permise.
  • Pe partea din spate, fișa de lucru conține desene și portrete imaginative pline de umor ale fizicienilor, care oferă și originea numelor unităților de măsură într-o limbă străină. Fișa poate fi arhivată în orice mapă, colectată împreună cu celelalte fișe de lucru, astfel încât cunoștințele de bază pot fi organizate și revizuite.

• Dimensiune
    A4