SI mértékegységrendszer II. + munkaoldal tanulói munkalap. Sistemul metric II. fisă de lucru și de studiu

SI mértékegységrendszer II. + munkaoldal tanulói munkalap. Sistemul metric II.  fisă de lucru și de studiu

Sistemul metric II. fisă de lucru și de studiu.
  • Fișa dublă vă va ghida în lumea SI și a unităților permise. . Pe partea din spate, fișa de lucru conține desene și portrete imaginative pline de umor ale fizicienilor, care oferă și originea numelor unităților de măsură într-o limbă străină. Fișa poate fi arhivată în orice mapă, colectată împreună cu celelalte fișe de lucru, astfel încât cunoștințele de bază pot fi organizate și revizuite.
    SER-2493227-H