Szexuális úton terjedő betegségek / Egészséges életmód tanulói munkalap- Boli cu transmitere sexuală/ Mod sănătos de viață fisă de studiu

• Szexuális úton terjedő betegségek / Egészséges életmód tanulói munkalap- Boli cu transmitere sexuală/  Mod sănătos de viață fisă de studiu

Fișa de studiu oferă informații despre pericolele bolilor cu transmitere sexuală, importanța și metodele de prevenireacestora și posibilitățile de a solicita ajutor, precum și regulile de bază de păstrare a sănătății.

• Conform ultimelor sondaje, adolescența și viața sexuală a tinerilor încep și cu 3-5 ani mai devreme decât acum 20-25 de ani. Mulți tineri schimbă în mod neîncetat partenerii sexuali și, din cauza imaturității, nici măcar nu cred că ca urmare pot apărea probleme serioase. Problemele sexuale nu sunt discutate sau nu sunt corect discutate în majoritatea familiilor. Fișele de lucru legate din seria fișelor de educație pentru sănătate Stiefel pot ajuta, de asemenea, tinerii și profesorii să găsească soluții pentru aceste probleme.

SER-275107-H
    Cantitate minimă comandabila